Втора поредна година ССК „Стратеш атлетик“ е най-силният клуб в планинските бягания

През 2021 г. състезателите на нашия клуб потвърдиха, че са изключително добри в планинските бягания. На шампионата провел се в околностите на село Челопеч бяха спечелени общо 5 медала. Шампион във възрастова група юноши до 20 години стана Константин К. Василев, а на трето място в тази група се класира друг наш състезател Даниел Пешков. При девойките в същата възрастова група втора се класира Стефани Йолова, а бронзовият медал взе Лора Христова. При мъжете сребърен медал спечели Георги Гергов. На следващият ден в планината над град Златица се проведе националния шампионат по планинско бягане за възрастите до 16 и до 18 години и там Ирина Георгиева, която представя нашия клуб спечели бронзов медал. От шампионатите на писта Константин К. Василев спечели и шампионската титла на 3000 метра с препятствия. Освен тези медали на националния шампионат по крос – кънтри, който се проведе в гр. Пирдоп през месец октомври бяха спечелени два сребърни медала от Ирина Георгиева и Стефани Йолова и един бронзов медал от Константин К. Василев. Така общия брой медали през 2021 г. е следния: 2 златни, 4 сребърни и 4 бронзови медала. Участниците в националния отбор по планинско бягане бяха четирима – Георги Гергов, Константин К. Василев, Даниел Пешков и Стефани Йолова. С тях като треньор на юношите отново беше Константин Г. Василев. Отбора на девойките до 20 години спечели сребърните медали, като основен принос за това имаше Стефани Йолова.