Доминация на СК „Стратеш атлетик“ в планинските бягания

През 2020 година, състезтелите на СК „Стратеш атлетик“ се представиха блестящо, като спечелиха 3 златни, 3 сребърни и 6 бронзови медала. Шампиони по планинско бягане през тази година станаха Тодор Малчов, Стефани Йолова и Ивайла Василева. Сребърни медали спечелиха Георги Гергов в дисциплината 5000 метра на писта и Константин К. Василев на 3000 метра в зала и 4км. планинско бягане във възрастова група юноши до 18 години. Бронзови медали спечелиха Лора Христова – планинско бягане при девойки до 20 г., Мая Недялкова – планинско бягане жени, Стефани Йолова на 1500 и 3000 метра на писта за девойки до 18 г., Константин К. Василев - крос за юноши до 18 години и Стефан Иванов – планинско бягане дълга дистанция за мъже. Тодор Малчов, Даниел Пешков и Мая Недялкова участваха в Балканско първенство по планинско бягане в Румънския планински курорт Пояна Брашов, където спечелиха медали от отборното класиране в своите възрастови групи. Треньор на националния отбор за юноши на това първенство беше нашият старши треньор Константин Г. Василев.