Първи медал за СК „Стртаеш атлетик“ от техническа дисциплина

Изминалият лекоатлетически сезон се оказа най – слабият за нашият клуб от създаването му до настоящият момент. Въпреки това, все пак имахме поводи за радост. Донесоха ни ги Стефани Йолова, която спечели два сребърни медала от шампионатите по планинско бягане и добави още един бронзов от шампионата по крос. Тя си извоюва и право да участва на Балканиади по планинско бягане и крос, но паради други ангажименти не се възползва и пропусна и двата шампионата. За първи път в историята на клуба имахме участник в техническа дисциплина. Константин Драгошинов, който е роден и израснал в град Ловеч, но живее и тренира в Германия, взе участие в националния шампионат за деца до 16 години и спечели бронзов медал от дисциплината хвърляне на копие. Имахме няколко състезатели, кото бяха много близо до това да спечелят медали, но поради различни причини това не се случи. Така с два сребърни и два бронзови медала приключихме 2023 г. Като положителна новина, може да се отчете и това, че след дълго прекъсване старши треньора на клуба Константин Г. Василев отново се състезава и спечели три от петте състезания в който участва. Той беше първи на Орехово ултра - 50 км., К3 Ултра - 43 км. и Мисионис трейл - 28 км.